O mnie

Nazywam się Monika Walkowiak.

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej.

Pracuję w Szkole Podstawowej

im. Bolesława Krzywoustego

w Kamieńcu Wrocławskim.

Współpracuję z grupą Superbelfrów,
aktywnych, nowoczesnych, sieciowych i skomputeryzowanych nauczycieli.

 

Śmiało mogę powiedzieć o sobie, że jestem kobietą z klasą :-)

Moje strony:

klasowy blog: http://123otomy.jimdo.com/

strona poświęcona bocianom: http://storks.jimdo.com/

strona projektu eTwinning:http://autumngifts.jimdo.com/

SAM(A)...

Seria książeczek SAM skierowana jest do dzieci w wieku 6-10 lat, które samodzielnie lub przy pomocy i we współpracy z dorosłymi zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania wielu ciekawych zadań i przedsięwzięć.

 

Jestem autorką trzech z nich.

 

W ksiażeczce "SAM dbam o zdrowie", czytelnik znajdzie odpowiedź na wiele ważnych pytań dotyczących zdrowia i higieny (jak się prawidłowo odżywiać, jak dbać o swoją sprawność, co robić aby mieć piękny uśmiech, jak radzić sobie w chorobie).

 

"SAM dbam o swoje bezpieczeństwo", mówi o tym, że życiu każdego człowieka mogą zdarzyć się sytuacje trudne i niebezpieczne. Sztuką jest jednak, by ich unikać. A jeśli się już przytrafią – umiejętnie się zachować. Zawiera ona wiele praktycznych porad i wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na podwórku, jak postępować w kontaktach z obcymi ludźmi i do kogo się zwrócić w sytuacji zagrożenia.

 

"SAM rozpoznaję czas", to zbiór ciekawostek i rozmaitych informacji na temat narzędzi odmierzania czasu ( różnych zegarów i kalendarzy). Czytelnik uczy się między innymi w jaki sposób może planować swój czas, dowiaduje się, jak w przeszłości ludzie go odmierzali.